Szybka pożyczka online – weryfikacja zatrudnienia

Pytanie Czytelnika: Jestem osobą aktualnie bez pracy tzn. oficjalnie, bo w rzeczywistości pracuję na czarno w firmie szwagra. Mam pytanie czysto póki co teoretyczne a więc jak jakaś firma która udziela pożyczek online sprawdzić może czy pracuję? Pożyczki takie można podobnież odnotować na koncie już w godzinę po wysłaniu zgłoszenia. Czy w zakładzie pracy podanym w formularzu zgłoszeniowym mają prawo na telefon odpowiedzieć czy pożyczkobiorca jest tam zatrudniony?

Zakład pracy nikomu nie powinien telefonicznie udzielać informacji o pracowniku kiedy to nie wie, kto faktycznie pyta i czy jest uprawniony do uzyskania informacji. Jest to naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych. Proszę też zwrócić uwagę i na to, że pożyczki online są udzielane nawet popołudniami i aż do nocy a zatem sprawdzenie zatrudnienia telefonicznie nie wchodzi w wielu przypadkach w grę także i dlatego, że w tym czasie nikogo w zakładzie pracy nie ma a przynajmniej nikogo, kto mógłby udzielić informacji o zatrudnieniu.

Nie radziłbym jednak podać nieprawdziwej informacji nawet w internetowym formularzu, ba nawet telefonicznie: http://finos.net.pl/telefoniczne-klamstwo-pozyczkobiorcy-o-dochodach/. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, że nie spłaci Pan pożyczki a firma pożyczkowa dowie się o tym, że skłamał Pan odnośnie zatrudnienia, to mogą zgłosić organom ścigania wyłudzenie i wówczas może Pan ponieść karne konsekwencje wynikające z art. 286 Kodeksu karnego. A może się dowiedzieć o tym w szczególności od komornika kiedy już złoży przeciwko Panu wniosek o wszczęcie egzekucji a komornik ustali że Pan nie pracuje i nie pracował.

Lepiej więc aplikować po chwilówkę do której pożyczkodawca nie wymaga stałych dochodów a jej koszty nie są nieproporcjonalnie wysokie.